Bludiště s vystříhanými postavičkami můžete doplnit předměty, které budou postavičky sbírat, hledat něco dobrého k snědku, nebo můžete v bludišti hledat další vystříhané předměty. Stáhnout si můžete si například kartičky s dopravními prostředky nebo ovocem.

Tip pro rodiče: promyslete, na jaké podložce budete bílé bludiště používat. Pokud chcete zvýraznit okraje plochy pracovního listu, položte bílý papír na kontrastní pozadí.

Tip pro rodiče: Bludiště můžete doplnit vystříhanými postavičkami, reálnými hračkami, ale i dalšími předměty. V přírodě najdete květiny, listy, šišky, kamínky. Zkuste zapojit předmět shodného významu v různých podobách.

Bludiště nemusí být jen papírové. Na pomoc si můžete vzít barevné kostky a hračky. Slon v bludišti hledá něco dobrého k snědku. Tip pro rodiče: Procvičte motoriku. Děti mohou každý oříšek jednotlivě přenést do pytličku a pytlíček šňůrkou stáhnout. Pro snazší manipulaci můžete bludiště vystavět ve víku velké krabice. Budete jej moct přenést na jiné místo v pokojíku nebo ven.

Z různých materiálů můžete postavit odlišné trasy, které bude dítě sledovat. Po velkých kostkách dojde zajíček k autu. Po kostkách v jiné barvě k berušce, po dřevěných kuličkách k motýlovi. Tip pro rodiče: Jakmile s dětmi najdete cestu k danému předmětu, můžete trasu odebrat, kostky uklidit do krabičky. 

Postavte bludiště velké natolik, aby cestou prošla hračka. 

Děkujeme dětem a jejich rodičům za inspiraci
a za účast v soutěži. 

Bludiště můžete stavět z oblíbených stavebnic.

Děkujeme rodičům a dětem za inspiraci.

Bludiště můžete nakreslit vlastní, třeba v nějakém konkrétním tvaru.

Děkujeme rodičům a dětem za inspiraci.

Do stavby bludišťě můžete zapojit oblíbené hračky. 

Děkujeme rodičům a dětem za inspiraci.

Do víka od krabice můžete nalepit špejle z nanuků. Vznikne plastické bludiště. Nakláněním víka hledá kulička cestu ven.

Děkujeme rodičům a dětem za inspiraci.

Bludiště můžete vystavět na zahradě. Pro vyznačení trasy můžete využít větvičky, šišky.

Děkujeme rodičům a dětem za inspiraci.

Bludištěm na zahradě můžete projít nebo proběhnout.

Děkujeme rodičům a dětem za inspiraci.