O zkušenosti se podělíme také prostřednictvím webinářů

Webináře jsou zaměřeny na využívání iPadu jako jedné z možných pomůcek pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Webináře může sledovat kdokoli, koho zajímá téma nových technologií a rozvoje zrakových dovedností a jemné motoriky. Tyto online prezentace mohou být zajímavé také pro rodiče, kteří pořídiil pro rozvoj dovedností dětí tablet s Android platformou.


Webináře od týmu EDA PLAY 

Pod dohledem odborníků na zrakovou stimulaci vyvíjíme vlastní aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky. iPad používáme dlouhodobě jako pomůcku pro stimulaci zraku v rámci rané péče, první aplikaci jsme uvedli na trh v roce 2013, další v roce 2016 a 2017. V klientských rodinách EDY používáme nejen tyto aplikace, ale i aplikace dalších vývojářů. Více o činnosti naší neziskové organizace EDA najdete na www.eda.cz.

O zkušenosti s využitím iPadu jako jedné z rozvojových pomůcek pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením se podělí maminka holčičky se zrakovým a kombinovaným postižením, Lenka Bártová, která je také jednou z koordinátorek vývoje aplikací EDA PLAY pro trénink zraku a jemné motoriky.



Kdo vás webinářem provází?



Oba webináře komentuje

Lenka Bártová,

maminka holčičky s kombinovaným postižením 

"V minulosti jsme s dcerkou Eliškou byly klientskou rodinou neziskové organizace EDA, raná péče mi pomohla zorientovat se v tom, co moje dcerka potřebuje, aby hrou a zábavou získávala nové dovednosti a zdokonalovala to, co už umí. iPad používá už několik let doma i ve škole. Její způsob hry - jako dítěte s centrálním postižením zraku - se stal inspirací pro aplikaci EDA PLAY ELIS."


Při sledování webinářů se dozvíte, proč a jak Eliška iPad používá, jak často, v čem jí iPad konkrétně pomáhá a podporuje její rozvoj. Eliščin proces učení je velmi pozvolný, je těžké zaujmout ji, zachytit její pozornost, motivovat k tomu, aby se na aktivitu, ve které se má zdokonalovat nebo se ji naučit, soustředila. 

Eliščin způsob hry s klasickými hračkami a pomůckami a poznávání okolního světa byl inspirací pro vznik aplikace EDA PLAY ELIS, na vývoji této aplikace se podílela i její maminka, Lenka Bártová.




Živé vysílání webinářů proběhlo již v prosinci 2017. Jejich záznam však můžete sledovat kdykoli. I nadále můžete posílat dotazy k tématu webinářů na e-mailovou adresu:

info@edaplay.cz

Podle povahy dotazu může na položenou otázku odpovědět Lenka Bártová, na jejíž zkušenosti s používáním iPadu na podporu rozvoje dovedností dcerky s kombinovaným postižením - Elišky, se můžete podívat v záznamech webinářů, nebo specialisté z týmu EDA PLAY.



Obsah webinářů

Proběhly dva webináře, každý s odlišným obsahem. Jde o dva volně navazující díly na téma iPad jako vzdělávací pomůcka pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením.

Záznamy z webinářů můžete sledovat na Youtube kanálu "EDA a webináře". 


EDA poskytuje služby rané péče v podobě poradenství klientským rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením. EDA sídlí v Praze a působí ve čtyřech regionech České republiky. Speciálně pedagogické centrum EDA podporuje děti, žáky a studenty (3 - 26 let) se zrakovým a kombinovaným postižením a jejich rodiny v místě bydliště i pedagogy ve školských zařízeních. Na Linku EDA s mohou obrátit všichni pečující (rodiče, blízcí, odborníci), kterých se týká téma dětí se závažnou diagnózou, po těžkém úrazu nebo s postižením.



DĚKUJEME ZA PODPORU!


Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Webináře volně navazují na čtyři semináře, které proběhly v průběhu roku 2017. O seminářích si můžete přečíst více zde.

Děkujeme panu Vladimíru Hrubanovi z IBM Client Innovation Centre, Brno, za podporu a školení. Děkujeme, že i neziskovým organizacím pomáháte objevit nové technologie!


Kam dál pro inspiraci?


Napište nám

Pokud se chcete zeptat na cokoli k webinářům, využijte tento kontaktní formulář: