Zkušenosti jsme předávali i na seminářích

Semináře byly zaměřeny na využívání iPadu jako jedné z možných pomůcek pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Semináře byly určeny pro rodiče i pedagogy, kteří se chtěli seznámit s iPadem a aplikacemi vhodnými pro rozvoj dovedností dětí se speciálními potřebami. 

Semináře byly určeny i pro úplné začátečníky a proběhly v období od dubna do listopadu 2017. V tuto chvíli nejsou další termíny seminářů plánovány.


Semináře od týmu EDA PLAY 

Pod dohledem odborníků na zrakovou stimulaci vyvíjíme vlastní aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky. iPad používáme dlouhodobě jako pomůcku pro stimulaci zraku v rámci rané péče, první aplikaci jsme uvedli na trh v roce 2013, další v roce 2016 a 2017. V klientských rodinách EDY používáme nejen tyto aplikace, ale i aplikace dalších vývojářů. O zkušenosti s využitím iPadu jako jedné z rozvojových pomůcek pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením jsme se podělili na seminářích. Děkujeme všem účastníkům seminářů za přátelskou atmosféru.


 Semináře proběhly v období od dubna do listopadu 2017.


Semináře proběhly v období od dubna do listopadu 2017.

Byly určeny pro začátečníky i pokročilé uživatele iPadu.


Byly určeny pro začátečníky i pokročilé uživatele iPadu.

 Jednou z lektorek byla i Mgr. Lucie Magerová, poradkyně rané péče z EDY.


Jednou z lektorek byla i Mgr. Lucie Magerová, poradkyně rané péče z EDY.

 Na seminářích jsme předávali praktické rady a tipy k využití iPadu jako jedné z pomůcek pro podporu rozvoje dovedností dětí s postižením.


Na seminářích jsme předávali praktické rady a tipy k využití iPadu jako jedné z pomůcek pro podporu rozvoje dovedností dětí s postižením.


Proběhnuté akce

proběhlo

Seminář, který se konal 7. 4.

Dubnový seminář se konal na pracovišti EDA, Trojická 2, Praha 2 a byl určen i pro úplné začátečníky. Seminářem provázely Lucie Magerová a Lenka Bártová z týmu EDA PLAY.


Seminář, který se konal 29. 5. na pobytu s klientskými rodinami EDY

Na pobytu pro klientské rodiny EDY v Lučkovicích se rodiče 29. 5. v odpoledním programu mohli zúčastnit semináře o aplikacích a použití iPadu.


Seminář, který se konal 22. 9. 

První podzimní seminář se konal na pracovišti EDA, Trojická 2 v Praze a byl určen pro mírně pokročilé i pro úplné začátečníky. Seminářem provázely opět Lucie Magerová a Lenka Bártová z týmu EDA PLAY. 


Seminář, který se konal 11. 11.

Druhý podzimní seminář a zároveň poslední pro rok 2017 se opět konal na pracovišti EDA, Trojická 2 v Praze. Konal se v sobotu, aby se akce mohli zúčastnit rodiče a pedagogové, kteří jsou v pracovních dnech vytíženi.

DĚKUJEME ZA PODPORU!

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.


Kam dál pro inspiraci?