Předáváme zkušenosti na seminářích

Semináře jsou zaměřeny na využívání iPadu jako jedné z možných pomůcek pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Jsou určeny pro rodiče i pedagogy, kteří se chtějí seznámit s iPadem a aplikacemi, které jsou vhodné pro rozvoj dovedností dětí se speciálními potřebami. Semináře jsou určeny i pro úplné začátečníky.


Semináře od týmu EDA PLAY 

Pod dohledem odborníků na zrakovou stimulaci vyvíjíme vlastní aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky. iPad používáme dlouhodobě jako pomůcku pro stimulaci zraku v rámci rané péče, první aplikaci jsme uvedli na trh v roce 2013, další v roce 2016 a letos. V klientských rodinách EDY používáme nejen tyto aplikace, ale i aplikace dalších vývojářů. O zkušenosti s využitím iPadu se rádi podělíme na seminářích.


Termíny seminářů


Proběhnuté akce

proběhlo

Seminář, který se konal 7. 4.

Dubnový seminář se konal na pracovišti EDA, Trojická 2, Praha 2 a byl určen i pro úplné začátečníky. Seminářem provázely Lucie Magerová a Lenka Bártová z týmu EDA PLAY.Seminář, který se konal 29. 5. na pobytu s klientskými rodinami EDY

Na pobytu pro klientské rodiny EDY v Lučkovicích se rodiče 29. 5. v odpoledním programu mohli zúčastnit semináře o aplikacích a použití iPadu.

 

Seminář, který se konal 22. 9. 

První podzimní seminář se konal na pracovišti EDA, Trojická 2 v Praze a byl určen pro mírně pokročilé i pro úplné začátečníky. Seminářem provázely opět Lucie Magerová a Lenka Bártová z týmu EDA PLAY. 


Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru a těšíme se na případná další společná setkání!

Kdo vás bude na seminářích provázet?

Na seminářích se setkáte s

Lucií Magerovou,

poradkyní rané péče z neziskové organizace EDA a zároveň odbornou garantkou aplikací EDA PLAY TOBY, EDA PLAY PAULI a EDA PLAY ELIS

"Mám ráda práci s dětmi i s dospělými a myslela jsem si, že si budu muset jednu skupinu zvolit. Raná péče mě zaujala mimo jiné tím, že zde se skupiny prolínají, je to tvořivá práce a jako velký bonus je pro mě, že pracuji ve výborném kolektivu. Od dětství mám ráda dobrodružství, které nacházím v knížkách, ve sportu, v hrách a také v cestování.  Na dobrodružných cestách i v životě mi pomáhá humor. Můj děda říkával – měj smysl pro humor, směj se sám sobě, je to síla nadevše."

Na seminářích se setkáte také s

Lenkou Bártovou,

maminkou holčičky s kombinovaným postižením a jednou z koordinátorek vývoje aplikací EDA PLAY

"V minulosti jsme s dcerkou Eliškou byli klientskou rodinou neziskové organizace EDA, raná péče mi pomohla zorientovat se v tom, co moje dcerka potřebuje proto, aby hrou a zábavou získávala nové dovednosti a zdokonalovala to, co už umí. iPad používá už několik let doma i ve škole. Její způsob hry - jako dítěte s centrálním postižením zraku - se stal inspirací pro aplikaci EDA PLAY ELIS."


Program seminářů

Semináře jsou určeny pro úplné začátečníky i mírně pokročilé, nemusíte mít s sebou vlastní iPad.


Sobota: program semináře, který se koná 11. 11. v Praze, na adrese EDA, Trojická 2, Praha 2:


od 9:30
příchod na pracoviště EDA, Trojická 2, Praha 2,


od 10:00 do 11:00
seznámení se s technickým pozadím používání iPadu:

zprovoznění iPadu, instalace aplikací, základy ovládání iPadu, základní údržba paměti iPadu, zamykání iPadu, příslušenství - obaly, sluchátka, pojištění,


od 11:00 do 12:00

praktické rady k využití iPadu pro podporu rozvoje dítěte se zrakovými vadami a kombinovaným postižením:

jak využít iPad ve vzdělávacím procesu doma i v zařízení, rozvoj dovedností formou hry, příklady konkrétních aplikací a praktických ukázek, jak propojovat realitu s aplikacemi,

od 12:00 do 12:20
přestávka s občerstvením,


od 12:20 do 14:00
vyzkoušení si aplikací:

účastníci semináře si sami vyzkouší použití konkrétních aplikací za doprovodu specialisty na ranou péči a rozvoj dovedností dětí se speciálními potřebami: použití aplikací, protiskluzových fólií, sklopných desek, tipy k hledání vhodné polohy dítěte při práci s iPadem (rozdělení účastníků do dvou skupin: začátečníci a pokročilí v práci s iPadem),


od 14:00 do 15:00
další využití iPadu a prostor pro dotazy:

praktické ukázky využití iPadu - screenshoty, sdílení fotografií, využití iCloudu, spojení iPadu s počítačem.


Informace pro účastníky semináře

Nemusíte znát naše aplikace

Nemusíte používat nebo znát rodinu aplikací EDA PLAY. Na seminář jste zváni i v případě, že nemáte absolutně žádné zkušenosti s použitím aplikací pro podporu rozvoje dovedností dětí.

Vězměte si s sebou iPad

Pokud máte vlastní iPad, přineste si ho s sebou na seminář. Není to však podmínkou účasti. Budeme mít připraveno několik přístrojů k zapůjčení a vyzkoušení na místě.

Pro začátečníky i mírně pokročilé

Na seminář mohou přijít jak úplní začátečníci v používání iPadu, tak mírně pokročilí, všichni účastníci semináře získají užitečné informace.

DĚKUJEME ZA PODPORU!

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.